Home staging - przykłady realizacji

Przygotowanie 35 m kawalarki do zamieszkania przez syna Właścicieli.

Trochę nietypowe zlecenie dedykowane pod konkretnego użytkownika, który uważał, że w tym mieszkaniu ze względu na jego nieustawność nie da się mieszkać. Właścicielom zależało na stworzeniu funkcjonalnego mieszkania z „lekką nutką dekadencji”.

Mieszkanie składa się z salonu z otwartą kuchnią i wnęką oraz łazienką.

Mieszkanie w odrestaurowanej przedwojennej kamienicy na warszawskiej Pradze, zachwyca oryginalną ścianą z odkrytą cegłą, ogromnymi oknami i wysokością pomieszczenia charakterystyczną dla przedwojennego budownictwa. W wyniku powojennych podziałów wielopokojowych mieszkań na mniejsze lokale - powstało mieszkanie z długim i wąskim pomieszczeniem. Dodatkowym utrudnieniem było to, że zabudowa kuchenna była na ścianie przy wejściu do mieszkania, a na tylnej ścianie wnęki znajdowały się liczniki i zawory wody.

Zagospodarowanie tak nietypowego mieszkania polegało na wydzieleniu części do pracy i wypoczynku. Funkcjonalność i wygodę uzyskano dzięki ulokowaniu we wnęce miejsca do pracy oraz wstawieniu tam szafy i półki do przechowywania rzeczy. Narożna sofa z funkcją spania i pojemnikiem na pościel stała się centralnym miejscem salonu. Znalazło się też miejsce na rozkładany stół, przy którym zmieści się nawet 8 gości.

Budżet realizacyjny – 13 tys. zł pozwolił na:
- zakup nowych mebli:
  wygodnej i stylowej sofy, dębowego rozkładanego stołu, wysokiej szafy, komody,
  6 półek, biurka, fotela, 2 krzeseł, stolika TV i stolika kawowego
- wymianę żyrandoli i zakup lampy biurkowej
- zakup elementów dekoracyjnych.

Czas realizacji: 21 dni
(18 dni oczekiwanie na zamówione meble i dekoracje, 3 dni realizacja)

Salon. Wiele użytkowych elementów na małej przestrzeni.

Funkcjonalne ustawienie mebli stworzyło przytulny salon z miejscem jadalnym, wypoczynkowym oraz miejscem do pracy i przechowywaniem rzeczy. Lustro i wieszak przy drzwiach wejściowych stworzyło namiastkę przedpokoju.

przykład realizacji

przykład realizacji


Znajdź nas na Facebooku Zobacz także zdjęcia na www.facebook.com/WnetrzKlinika